Explainer Video: Wizualny Klucz do Prostego Świata.

Explainer Video- Klucz do Zrozumienia Skomplikowanego Świata

W dzisiejszym świecie, gdzie natłok informacji może prowadzić do tzw. stresu informacyjnego, explainer video jawi się jako skuteczne narzędzie redukujące to obciążenie.

Podobnie jak dobrze opowiedziana historia, przejrzysty schemat czy infografika, explainer video umożliwia łatwe przyswajanie skomplikowanych koncepcji, a jednocześnie odciąża nas od konieczności tłumaczenia złożonych zagadnień na język „ludzki”.

Zobacz przykłady naszych produkcji:

Wizualizacja danychjest szczególnie ważna w obliczu dominacji zmysłu wzroku nad pozostałymi zmysłami u człowieka.

W odpowiedzi na te potrzeby, explainer video, podobnie jak pieczołowicie przystrzyżony japoński ogród, pozwala naszym oczom i umysłom zrelaksować się poprzez estetyczne i merytoryczne uproszczenie złożonych tematów.

Przykład skuteczności explainer video można zobaczyć na przykładzie Crazy Egg – firmy, która po wprowadzeniu takiego filmu na swoją stronę internetową, odnotowała wzrost konwersji o 64% i 21 tys. dolarów dodatkowego zysku miesięcznie. Explainer video idealnie sprawdziło się w uproszczeniu i wyjaśnieniu zbyt skomplikowanych schematów.

Korzyści z explainer video nie ograniczają się jedynie do klientów. Jest to także narzędzie wewnętrznej komunikacji, które pomaga pracownikom jednolicie i spójnie opowiadać o produkcie lub usłudze firmy.

Kluczowym etapem produkcji explainer video jest zebranie i analiza informacji od klienta

oraz wyłuskanie z nich najistotniejszych treści. Przygotowanie scenariusza wymaga skondensowania i uproszczenia wiadomości, tak aby były one łatwo przyswajalne dla odbiorców. Ostateczny produkt powinien być zgodny z celami marki.

Jeśli te etapy zostaną zaniedbane, animacja może być co prawda ładna, przejrzysta, ale rozminąć się z celem Klienta, a nie na tym nam zależy. Explainer video powinien przede wszystkim przekładać się na realizację celów biznesowych.

W naszym podejściu do tworzenia explainer video stosujemy autorski proces kreatywny.

Podsumowując, explainer video to potężne narzędzie w rękach marek, które chcą jasno i efektywnie komunikować skomplikowane idee, zarówno do swoich obecnych czy przyszłych klientów, jak i pracowników.

    Przewiń Do góry
    Close Zoom