SESJA MODOWA DLA MONNARI

WSPÓŁPRACA Z DOMEM PRODUKCYJNYM HERO FILMS, PODCZAS REALIZACJI SESJI MODOWEJ DLA MARKI MONNARI.

Monnari – łódzka, znana marka modowa, doświadczyła wyjątkowej sesji foto i video w malowniczym Pałacu Steinertów. To przepiękne miejsce podkreśliło wyjątkowość projektu i dostarczyło niepowtarzalny klimat dla kampanii modowej. Sesja ta, to idealny przykład synergii między fotografią i filmem, która pozwoliła na stworzenie kompleksowych materiałów modowych dla naszego klienta. Poniżej kilka pytań, które stanęły przed nami na etapie preprodukcji. Poznanie ich, oraz odpowiedzi, pomoże każdemu podczas przygotowywania briefu produkcyjnego.

 

1. DLACZEGO WARTO ROZWAŻYĆ JEDNOCZESNĄ PRODUKCJĘ FILMÓW I ZDJĘĆ PODCZAS SESJI MODOWEJ?

Jednoczesna produkcja filmów i zdjęć podczas sesji modowej ma kluczowe znaczenie, ponieważ pozwala na optymalizację kosztów i czasu. Każda marka modowa, potrzebuje różnorodnych treści do swoich kampanii, a jednodniowa sesja zapewnia kompleksowe materiały w krótszym niż zwykle czasie.

 

2. JAKIE SĄ GŁÓWNE WYZWANIA PRZY WSPÓŁPRACY DWÓCH ZESPOŁÓW: VIDEO I FOTOGRAFICZNEGO, PODCZAS TWORZENIA MATERIAŁÓW REKLAMOWYCH?

Głównym wyzwaniem jest skoordynowanie pracy obu zespołów, zapewnienie spójności wizualnej oraz zrozumienie różnic w podejściach do fotografii i filmu.

 

3. JAK OPERATOR KAMERY I FOTOGRAF WSPÓŁPRACUJĄ, ABY STWORZYĆ ZARÓWNO ZDJĘCIA, JAK I UJĘCIA VIDEO DLA MAREK MODOWYCH?

Operator kamery i fotograf współpracują za sobą bardzo blisko, wykorzystując różne rodzaje oświetlenia na planie. Fotograf korzysta z lamp błyskowych, operator kamery z ciągłego światła ledowego. Dzięki temu osiągają najwyższą jakość materiałów, zachowując spójność wizualną. Wymaga to dobrej koordynacji prac pionu oświetleniowego, który ma do rozłożenia sporo sprzętu.

4. Jakie wyzwania wiążą się z umeblowaniem przestrzeni podczas sesji modowej ?

Umeblowanie przestrzeni to istotne wyzwanie, które wymaga współpracy producenta ze scenografami. Muszą oni dopracować każdy detal, aby stworzyć idealne tło dla produktów danej marki odpowiadające zarówno operatorowi kamery jaki i fotografowi.

 

 

5. Dlaczego współpraca modelki z makijażystką i stylistami jest kluczowa dla sukcesu kampanii modowej?

Dobranie odpowiedniej modelki to jedno, drugą sprawą jest natomiast decyzja, w którą stronę ma przebiegać etap makijażu oraz stylizacji, czyli współpraca na planie pionów makeup i stylistów, tak aby wydobyć jak najwięcej piękna z wybranej na castingu modelki.

 

 

6. Jakie etapy obejmuje proces post produkcji i montażu, który pozwala stworzyć finalne materiały modowe?

Proces postprodukcji i montażu obejmuje retusz, korektę kolorów, edycję video, udźwiękowienie. To czas, w którym materiały nabierają 100% profesjonalnego wyglądu, a w efekcie staja się gotowe do reklamowania marki.

 

 

7. Dlaczego warto korzystać z jednego dnia zdjęciowego do produkcji filmów i zdjęć modowych?

Jednodniowa sesja modowa pozwala na maksymalizację efektywności i optymalizację budżetu. Dostarcza również kompleksowe materiały, które można wykorzystać w różnych mediach i kampaniach.

 

 

8. Jakie znaczenie ma odpowiednia organizacja, spójność wizualna i zrozumienie potrzeb klienta w produkcji sesji modowej i filmów modowych?

Gdy w trakcie jednego dnia na planie zdjęciowym znajduje się kilkanaście osób, każda odpowiedzialna za swoją wąską specjalizację, potrzebne jest dokładne planowanie. Do realizacji jest bardzo dużo materiału i wszystko musi dziać się według jasno nakreślonego planu. Takie podejście pozwala dostarczyć materiały najwyższej jakości, spełniające oczekiwania klienta i budujące pozytywny wizerunek marki.

 

 

Jeśli w powyższym artykule nie ma odpowiedzi na wszelkie nurtujące Cię pytania, wypełnij formularz poniżej, nasz ekspert na nie odpowie 

    Przewiń Do góry
    Close Zoom